Co pokonuje fulla w pokera?

Dziwny tytuł, prawda? Jednak jest ku temu powód. Ponieważ popularność pokera stale rośnie, coraz więcej osób chce się nauczyć, jak w niego grać. Mimo to wydaje się, że większość z nich utknęła w niekończącym się googlowaniu. Na szczęście za około 5 minut będą gotowi podwoić się jak mistrzowie! Więc co przewyższa fulla w pokera? Czy to najlepsza ręka w historii?! Dowiedzmy Się!

Jak grać w pokera

Cóż, to jest co najmniej szerokie pytanie. Istnieje jak bajillion różnych wersji pokera, każda z własnymi małymi dziwactwami i funkcjami. Ale jedyną rzeczą, która jest spójna, bez względu na wersję, o którą chodzi, jest ranking rozdań. Przyjrzyjmy się więc, jak układa się układy w pokerze i jak mieści się tam ful. I na koniec, jak wygrać w pokera (uwaga na spoiler: miej lepszą rękę).

 

Jak wygrać w pokera z full house?

Jak powiedzieliśmy w spojlerze, zwykle korzystniej jest mieć lepszą rękę. Ale tak nie musi być. Czasami gracz z gorszą ręką może wygrać samą siłą swojego spojrzenia. Blefowanie, jak nazywają go normalni ludzie, to sztuka „udawania, dopóki się nie uda”. Z drugiej strony, jeśli twoja pokerowa twarz polega na tym, że dużo się pocisz, być może będziesz musiał nauczyć się tych rankingów rozdań…

Co wygrywa w pokera

Tak więc wszyscy wiemy, jak idzie stara pieśń i taniec. Walet bije 10, dama bije waleta, król bije damę i na koniec as bije króla. Pozostałe liczby są dość oczywiste. Oznacza to, że wysoka karta to najniższa ręka w pokera. Ale co się stanie, jeśli masz asy lub walety w ręku? Cóż, ta para jest dla ciebie drugą najsłabszą ręką. A co jest lepsze niż jedna para? Dwie pary! Ale jeszcze silniejszy niż ten i następny w rankingu jest trójka. Brzmi to dość prosto, więc kontynuujmy!

Teraz wkraczamy na terytorium dużego chłopca ze stritem, czyli pięcioma kartami w sekwencji, ale nie w tym samym kolorze. Na przykład 5, 6, 7, 8, 9 kier to strit! Ale strit jest przeciwny do koloru. Chcesz mi powiedzieć, że pięć kart tego samego koloru (kolor) jest silniejszych niż strit!? Tak. Ale co jest jeszcze silniejsze niż kolor? Cóż, to nasz stary przyjaciel z tytułu, full. Tak więc ful lub trójka z parą, jak wiadomo profesjonalnie, jest czwartą najsilniejszą kombinacją kart. Czwarty? Czy to oznacza, że ​​w pokerze są trzy kombinacje kart silniejsze niż ful? Również tak…

 

Co przebije fulla?

Pierwsza część elitarnej trójki to czwórka. Oto zabawny fakt: fajny pseudonim dla czterech królów to
Czterech Jeźdźców (jak w biblijnym). Dzieje się tak, ponieważ sprowadzają apokalipsę każdemu, kto ma pecha, by się z nimi zmierzyć. Ale dwa kombinacje są tak rzadkie, jak się obawiają. Kiedy połączysz strita i kolor, co otrzymasz? Poker (bardzo pomysłowy, wiem).

Tak więc byłoby to pięć kart w sekwencji, ale tym razem w tym samym kolorze. Istnieje około dziewięciu (x 4 dla każdego zestawu) sposobów na wykonanie tej kombinacji (z łącznej liczby 2 598 960)! Mimo to jest jeszcze jedna gra na rękę. Jeśli go zdobędziesz, dosłownie nie możesz przegrać i to jest poker królewski. Chodzi mi o to, że może być remis (royal flush face-off). A więc A, K, Q, J, 10, wszystkie w tym samym kolorze. Nie może być lepiej.

Zrozumienie właściwych rąk do wygrywania w pokera

Kręciliśmy się po buszu. Najbardziej znana ci wersja pokera i ta, w którą chcesz grać, to stary dobry Texas Hold’em. Mając w sumie 7 kart (2 ręce + 5 plansz), możesz popracować nad swoimi szansami na uzyskanie fula. Dotyczy to również Twoich szans na zwiększenie (nieznacznie) pożądanego Pokera Królewskiego. Pozostaje jednak jedno pytanie: jaka jest najgorsza ręka w historii?

 

Jaki jest najsłabszy możliwy holding w pokerze?

Dlaczego o to pytasz? Cóż, wiemy już, co jest najlepsze z najlepszych, więc dlaczego nie dać słabszego uwagi. I bez dalszych pożegnań, najgorsza ręka w pokerze (Texas hold’em) to: 2-7 offsuit hand! Hej, kolego po prostu spasuj bez zastanowienia! Ale wtedy wiesz, że nie musisz robić żadnego pasowania. Kiedy wypłacisz w Casino Yabby, każda wypłata jest wygrana, ponieważ wypłata jest natychmiastowa!

Dodaj komentarz